Jarocin

Portal historyczny

Niezwykła książka ze szkicami historycznymi nieżyjącego już jarocińskiego historyka i regionalisty Piotra Marchwiaka. Jest to zbiór kilkudziesięciu artykułów, które w latach 1995-2002 publikowane były na łamach „Gazety Jarocińskiej”. Książka powinna mieć stałe miejsce na półce w każdym jarocińskim domu.

Ze wstępu do publikacji:

Pisane lekkim piórem szkice do historii regionalnej, oparte na solidnej literaturze oraz źródłach archiwalnych, stanowią prawdziwe perełki. W jego tekstach widać indywidualny warsztat, pasję historyka oraz zacięcie badacza. Posiadał nie tylko talent pisarski, ale również rzadki dar przekazywania swojej wiedzy historycznej w sposób ciekawy i przystępny. […]

Okazało się, że autor od dawna nosił się z zamiarem wydania swoich tekstów w wersji książkowej. Osobiście wybrał artykuły, które zamierzał umieścić w publikacji, podzielił je na rozdziały, zaproponował tytuł, a w obszernych „uwagach metodologicznych”, stanowiących swoistą instrukcję, znalazły się dokładne wskazówki co do kształtu i zawartości wydawnictwa.

Książka jest więc wiernym odzwierciedleniem woli zmarłego przedwcześnie Piotra Marchwiaka. […] Zespół redakcyjny nie ingerował w treść ani układ tekstów; ograniczył swoje prace do drobnych korekt, które nie wpłynęły na całokształt publikacji.

Wydanie wznowiono w 2018 r.                                                                                          

Twórca projektu Twórca
Partnerzy
Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin
Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin

Kategorie tematyczne