Jarocin

Portal historyczny

 

 

W dostępnych nam zbiorach znajdują się fotografie przedstawiające osoby i miejsca, które trudno jest zidentyfikować. Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w opisaniu poniższych zdjęć.

A może Ty także posiadasz w rodzinnych albumach nierozpoznane fotografie, którymi chciałbyś się podzielić? Napisz do nas, a chętnie umieścimy tu również Twoje zdjęcia.

Wszystkich, mogących pomóc w identyfikacji, prosimy o kontakt z redakcją.

 

Fot. 1. Obóz dla Polaków w Chrzanie, okres okupacji. Niezidentyfikowane osoby na zdjęciu oraz dokładne miejsce wykonania fotografii.

Fot. 2. Nieznani funkcjonariusze UB podczas mszy żałobnej za Kazimierza Manca (UB). Kościół pw. Chrystusa Króla w Jarocinie, wrzesień 1945 r.

Fot. 3. Otwarcie gazowni w Jarocinie. W pierwszym rzędzie siedzi w środku wojewoda Feliks Widy-Wirski (siódmy od prawej), po jego lewej stronie Leon Kaczmarek (starosta jarociński), po jego prawej Adam Siudmak (burmistrz Jarocina). Tożsamość pozostałych osób pozostaje nieustalona.

Fot. 4. Rocznica utworzenia Armii Czerwonej, obchodzona w Jarocinie 23 lutego 1945 r. Gdzie dokładnie wykonano zdjęcie? Kto na nim widnieje?

Fot. 5. Rynek w Jarocinie, 28 września 1947 r. W pierwszym rzędzie drugi od lewej stoi Adam Siudmak, po jego prawej Leon Kaczmarek. Czy ktoś rozpoznaje pozostałe osoby na zdjęciu?

Fot. 6. Pracownicy wójtostwa i starostwa w Jarocinie, 1945 r. Szósty z prawej Leon Kaczmarek. Pozostali pracownicy nieznani.

Fot. 7. Wspólne świętowanie kolejnej rocznicy utworzenia Armii Czerwonej, luty 1946 r. Nie ustalono, gdzie wykonano zdjęcie. Siódmy od prawej Adam Siudmak (burmistrz Jarocina), tożsamość pozostałych osób nieznana.

Fot. 8. Zdjęcie wykonano ok. 1917 r. prawdopodobnie na terenie gminy Jaraczewo (Nosków?), jak na to wskazuje proweniencja. Dane te jednak wymagają weryfikacji. Ktoś rozpoznaje budynek?

Fot. 9. Zdjęcie niezidentyfikowanego budynku wykonane mogło zostać w okolicach Jaraczewa (Panienka?), jak na to wskazuje proweniencja.

 

Twórca projektu Twórca
Partnerzy
Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin
Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin Jarocin

Kategorie tematyczne

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com